Warszawska Rowerowa Grupa Pielgrzymkowa - Warszawska Pielgrzymka Rowerowa


Idź do treści

I SOBOTY M-CA 2022

PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA Z MB FATIMSKĄ - 2022


„Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię,
tam jestem pośród nich” (Mt 18,20)

Odpowiadając na wezwanie MB Fatimskiej cyklicznie pielgrzymujemy na rowerach w pierwsze soboty miesiąca od maja do października 2022 r. (7 maja, 4 czerwca, 2 lipca, 6 sierpnia, 3 września, 1 października - bez względu na pogodę).

Oprócz osobistych intencji szczególnie będziemy wznosili do Boga modlitwę o ustanie konfliktów zbrojnych i pokój w sercach ludzi na całym świecie.

Trasy będą zróżnicowane (ok. 40-60 km), nie będą prowadzone zapisy, a zbiórki w różnych miejscach Warszawy.

Szczegółowy plan dnia podamy na kilka dni przed pielgrzymką.

Obowiązkowe wyposażenie: kask, żółta kamizelka odblaskowa, zapasowa dętka, karta rowerowa i pełnoletni opiekun dla osób poniżej 18 roku życia.

Uczestnictwo jest bezpłatne, a wyżywienie we własnym zakresie.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA - 7 maja 2022 r.


"Nie zazna ludzkość spokoju, dopóki nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego" (Dz. 699)


Wyjazd o godz. 9.30 - trasa pielgrzymki: parafia Św. Łukasza na Jelonkach, sanktuaria MB Fatimskiej w Ursusie, Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim, NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Kolbe - Światowe Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie.

Przed wyjazdem o godz. 8 różaniec wynagradzający, a po nim ok. 8.45 msza św.

W trakcie pielgrzymowanie również będziemy rozważali tajemnice różańca św.
Oprócz osobistych intencji szczególnie będziemy wznosili do Boga modlitwę o ustanie konfliktów zbrojnych i pokój w sercach ludzi na całym świecie.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA - 4 czerwca 2022 r.


„Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, a Jego imię jest święte” (Łk 1, 49)


Wyjazd o godz. 9.30 - trasa pielgrzymki: parafia Św. Łukasza na Jelonkach, kaplica Matki Bożej Anielskiej w Laskach, kościoły w Łomiankach i Burakowie, Archikatedra Warszawska.

W przededniu XV Święta Dziękczynienia i przeniesienia w procesji dziękczynnej relikwi bł. Matki Czackiej i bł. Kardynała Wyszyńskiego do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odwiedzimy miejsca ich spoczynku.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA - 2 lipca 2022 r.


„Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków. Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą” (Jk 2, 18-19)

Wyjazd o godz. 9.30 - trasa pielgrzymki (ok. 40 km): parafia Św. Łukasza na Jelonkach, Archikatedra Warszawska i odcinki Warszawskiej i Mazowieckiej Drogi św. Jakuba wraz z kościołami jubileuszowymi

W dniu naszego pielgrzymowania 2 lipca przypada wspomnienia liturgicznego Matki Bożej Licheńskiej - Bolesnej Królowej Polski , a 25 lipca minie 900 lat od otworzenia Drzwi Świętych w katedrze św. Jakuba Starszego (patrona pielgrzymów) w Santagio de Compostella.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA - 6 sierpnia 2022 r.


„A z obłoku odezwał się głos: «To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie!". (Łk 9, 35)

Wyjazd o godz. 9.30 - trasa pielgrzymki (ok. 35 km): parafia Św. Łukasza na Jelonkach, par. MB Saletyńskiej, sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach, Kopiec Powstania Warszawskiego, kościół Przemienienia Pańskiego na Miodowej.

W dniu naszego pielgrzymowania przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

STRONA GŁÓWNA | REGULAMIN | TRASY/KOSZTY 2022 | ZAPISY 2022 | SKRZYNKA INTENCJI | I SOBOTY M-CA 2022 | WSPOMNIENIA TRASY | SPOTKANIA | KONTAKT | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego