Warszawska Rowerowa Grupa Pielgrzymkowa - Warszawska Pielgrzymka Rowerowa


Idź do treści

2017 WSPOMNIENIA JASNA GÓRA

Wyruszyliśmy w dniu 12 sierpnia br. po błogosławieństwie ks. Daniela Szafarza z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata na warszawskiej Ochocie (22 sierpnia obchodzone jest Święto MB Królowej i tego dnia rusza nasza pielgrzymka na Jasną Górę i do Leśniowa), aby dotrzeć na Jasną Górę z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Jasnogórskiej Pani oraz 100-lecia Objawień Fatimskich.

Podczas tej wyjątkowej (prędkość średnia 20 km/h) naszej wędrówki "IDŹCIE i GŁOŚCIE - JEDŹCIE i ŚWIADCZCIE" pierwszą wspólnotową Mszę św. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Ursusie-Niedźwiadku sprawowali ks. kanonik Tomasz Zaperty - Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej oraz ks. dr Grzegorz Bachanek - wykładowca UKSW, który już nie jeden raz miał okazję z nami pielgrzymować, choć jak sam przyznał pierwszy raz tak szybko i intensywnie. Nasze rowery w tym czasie zabezpieczyli mężczyźni z TOTUS TUUS - Kościelnej Służby Porządkowej Archidiecezji Warszawskiej - wielkie Bóg Zapłać.

W rozważaniach na trasie ks. Grzegorz przybliżył nam istotę pielgrzymowania, także w wymiarze historycznym, dziejowym oraz wartość sakramentu pokuty.

Tegoroczne materiały duchowe oparte były na rozważaniach różańca - zawsze nam szczególnie bliskiego.
Każdy z pielgrzymów został wyposażony w silikonowy różaniec na rękę oraz wysokiej jakości siatkową kamizelkę ostrzegawczą odblaskową.

Wioząc własne oraz powierzone intencje będziemy modliliśmy się także za wstawiennictwem bł. Ojca Honorata Koźmińskiego. W czerwcu 2016 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w roku stulecia jego śmierci ogłosił
bł. Honorata Patronem Roku 2017, razem ze św. bratem Albertem Chmielowskim. Wspomnienie bł. Honorata jest obchodzone w kościele polskim w dniu 13 października. Jest to także dzień ostatniego objawienia się Matki Bożej dzieciom w Fatimie w roku 1917 r.

Odwiedziliśmy m.in. Sanktuaria: Matki Bożej Fatimskiej, bł. Honorata Koźmińskiego w Nowym Mieście nad Pilicą, Św. Rodziny w Studziannej.

Grupa liczyła 77 osób. Najmłodszy uczestnik miał 13 lat, a najstarszy 63 lata. Gościliśmy osoby z różnych stron Polski m.in. z Poznania, Białegostoku, Ostrołęki, Przejechaliśmy 280 km.

Relacja z wyjazdu przygotowana przez Gościa Niedzielnego, który objął nas swoim patronatem - kliknij.

STRONA GŁÓWNA | WSPOMNIENIA TRASY | SPOTKANIA | KONTAKT | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego